24 вересня 2021р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

08.09.2016всі новини дня

АЧС вже стала проблемою експортної спроможності держави — Кубів

Наразі епідемія африканської чуми свиней (АЧС) створює загрозу для біологічної безпеки України. Систематично проводяться наради щодо запобігання поширення АЧС, додатково до Мінекономрозвитку запрошуються керівники тих областей, де є випадки захворювань.

Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

«Тільки за серпень поточного року зареєстровано 20 випадків захворювань африканською чумою свиней. Найбільш вразливими є території заходу, сходу і півдня України. У регіонах із низьким рівнем захищеності ліквідують усіх тварин — потенційних носіїв інфекції. Так, вже ліквідовано більше 80 тисяч голів», — поінформувала перший заступник міністра агрополітики Олена Ковальова.

Крім того, за її словами, необхідно забезпечити повний контроль транспорту, який може перевозити тварин-збудників АЧС, встановлювати мобільні ветеринарно-контрольні пункти.

Ковальова наголосила, що до кінця 2016 року є небезпека виникнення епідемії ще у 55-70 населених пунктах, тому потрібно в оперативному порядку здійснювати усі необхідні заходи із запобігання розповсюдження захворювання.

«Ми маємо дуже маленькі важелі у рамках чинного законодавства, тому будемо вирішувати ситуацію комплексно разом із Генеральною прокуратурою, Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією. Це вже проблема економіки та експортної спроможності держави», — заявив перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів

Він також зауважив, що є проблеми з виплатою компенсацій за ліквідованих тварин, тому вони контролюватимуться особливо серйозно. Також планується створення в областях репродукторів для відновлення ліквідованого поголів’я.


джерело: Агравері

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1   2   3   4   5 
  6   7   8   9  10  11  12 
 13  14  15  16  17  18  19 
 20  21  22  23  24  25  26 
 27  28  29  30          
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.