П'ядун-шовкопряд буро смугастий
Пошкоджує яблуню, грушу, айву.
Передні крила білуваті, густо вкриті темно-сірим пилком, з трьома широкими темно-бурими поперечними перев'язями. Задні крила блідо-жовті, з двома поперечними перевязями. Розмах крил 40 мм.
Гусениця попелясто-сіра або бура, з жовтими бородавками, жовтою перев'яззю, з темними поздовжніми смужками; на кожному сегменті черевця зверху по дві жовті плями, а на 11-му сегменті -дві чорні гострі бородавки.
Лялечка чорно-бура, матова, 16-20 мм завдовжки. Кінець черевця роздвоєний.
Літають метелики рано навесні і відкладають до 200 яєць зеленого кольору на гілках і стовбурах дерев по одному або купками по кілька яєць.
Гусениці виходять у квітні - травні, скелетують листя, а коли підростають - цілком об'їдають листя, залишаючи лише основні жилки. Вони виділяють велику кількість павутиння і обплутують ним окремі гілки, а при масовому розмноженні - цілі дерева. У червні - липні гусениці заляльковуються в грунті на глибині 1-5 см, в окремих земляних печерках.
Протягом літа розвивається одне покоління.
В роки масового розмноження завдає великих збитків у садах і лісах. Поширена в усіх зонах України і далеко за її межами.
|