Пошкоджує вишню, черешню, грушу, сливу, терен.
Доросла комаха блискучо-чорного кольору, крила прозорі, слабо затемнені у серединній частині. Довжина тіла самки 5-6 мм, самця - 4-5 мм.
Личинка зеленувато-жовта, вкрита чорним слизом, завдовжки близько 10 мм. Передній край тіла личинки потовщений.
Лялечка біла, у щільному овальному коконі.
Зимують личинки у грунті на глибині до 15 см.
Розвивається шкідник у двох поколіннях і лише в північних районах буває одне покоління.
Личинки, що перезимували в грунті, навесні заляльковуються, а в кінці травня - на початку червня вилітають дорослі комахи. Самка відкладає яйця (по одному) з нижньої сторони листка, роблячи яйцекладом надріз в його м'якоті.
Яйця видовжено-овальні, блідо-зеленуваті. З верхньої сторони листка яйце добре помітне у вигляді коричневого горбка. На одному листку буває понад 10 яєць, відкладених різними самками.
Через 7-15 днів з яєць відроджуються личинки, які через деякий час вкриваються слизом. Розвиток їх триває 15-25 днів. Звичайно личинки скелетують листя невеликими ділянками. Закінчивши розвиток, личинки заходять у грунт на глибину до 7 см і роблять кокони, в яких заляльковуються.
Літ і яйцекладка другого покоління відбуваються в кінці липня - на початку серпня, личинки пошкоджують листя до кінця вересня, а іноді і в жовтні. Частина личинок першого покоління не заляльковується до весни наступного року.
В умовах Лісостепу України значна частина личинок другого покоління часто не встигає закінчити розвиток до пожовтіння і обпадання листя і гине.
У зв'язку з цим перше покоління вишневого слизистого пильщика тут буває звичайно незначним і великої шкоди не завдає.
Більш значної шкоди завдає друге покоління. |