Попелиця кров'яна
Пошкоджує яблуню, зрідка зустрічається на глоді, айві, груші, горобині, кизильнику.
Зимують в кронах і на коренях дерева личинки першого і другого віків, на крайньому півдні зимують і дорослі безкрилі самки,
Навесні пробуджуються і починають живитися особини, які зимували в кроні дерева. Незадовго до цвітіння починається міграція в крону личинок, які перезимували в грунті, на коренях.
В умовах України кров'яна попелиця розмножується виключно без запліднення. За сезон дає до 17 поколінь . Кожна самка відроджує 20-150 личинок.
Влітку з'являються крилаті самки-розселительки, які, розлітаючись, утворюють нові колонії. Личинки попелиці дуже рухливі, можуть швидко переповзати на значні відстані, крім того, попелиця легко розноситься вітром. Оселюється насамперед на молодих пагонах і черешках листків.
Колонії попелиць добре помітні завдяки білосніжному пушку, який їх вкриває. В місцях висмоктування попелицею на корі утворюються вузлуваті потовщення. Розростаючись, вони дають тріщини і утворюють глибокі виразки.
Аналогічні пошкодження попелиця викликає і на коренях. У житті цієї комахи відмічається два періоди найбільш інтенсивного наростання чисельності: літній (у травні-червні) і осінній. В липні - серпні розвиток попелиці дещо повільніший, частина личинок починає переселятись на корені. Осіння міграція попелиці продовжується до настання холодів.
Поширена на півдні України.
|