Черенковий (черешковий) комарик.
Невеликий комарик, довжиною 1,5-2 мм, жовто-зеленого чи жовто-бурого кольору. Груди сіро-жовті, крила широкі, райдужні.
Яйце малюсіньке, безбарвне, злегка зігнуте, на короткій ніжці.
Личинки лимонно-жовті, плоскі, спереду вузькі. Мають здатність підскакувати.
Зимують лялечками.
Навесні відроджуються імаго, що не вимагають додаткового харчування, і тому швидко спаровуються. Запліднені самки відкладають яйця групами по 15-20 штук у верхівкову бруньку хрестоцвітих культур. З яєць через 3-4 дня виходять личинки, що спочатку висмоктують соки з черешків листків, а пізніше вгризаються в тканини.
У результаті пошкодження личинками листки зморщуються (стають гофрованими), а черешки в основі товстішають і викривляються. Нерідко верхівкова брунька відмирає, а замість її може утворитися кілька дрібних корінців з пазушних бруньок.
В вологу і теплу погоду спостерігається загнивання серцевини капусти. Для капусти особливо небезпечні ушкодження комариком у фазі розсади. Крім верхівкової бруньки в капусти, комарик зустрічається також і в потворно роздутих бутонах різних хрестоцвітих рослин.
Личинки швидко стають дорослими і через 10-12 днів йдуть у ґрунт недалеко від поверхні, де утворють кокон і заляльковуються.
Лялечки мають потребу на протязі двох-трьох тижнів у достатній кількості вологи, інакше вони гинуть. Швидкість розвитку залежить і від температури, у середньому триває 6-7 тижнів.
У теплих областях розвивається у чотирьох поколіннях.
Сильніше всього ушкоджує капусту качанну, савойскую і кольорову, різко знижує товарні якості рослин.
Заходи захисту.
Знищення бур'янів, тому що шкідник розвивається на багатьох бур'янистих капустяних рослинах.
Для знищення личинок застосовують ті ж хімічні засоби, що і проти гусениць капустяного білана. |