07 квітня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Каталог культур
Зернові
Зернобобові
Зернові круп"яні
Овочеві
Ефіро-олійні
Технічні
Кормові культури
Прядильні
Плодові зерняткові
Плодові кісточкові
Горіхоплідні
Ягідні
Виноград
Гриби
Спеції
Декоративні та лікарські
Хімічний захист рослин
Групи культур (культури)
Препарати
Бур'яни
Шкідники
Хвороби
Додаткова інформація
Лікарські рослини
Насінництво
Календар городника
No-Till
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Рослинництво - Хімічний захист - Хвороби - Чохликовість


Хвороби
Чохликовість
Epichloe typhina Tul.
Хвороби |
На рисунку позиція 1.
Чохликовість поширена майже на всіх злакових травах і характеризується появою переважно на верхній частині стебла молочно-білого чохлика довжиною близько 4 см. Приблизно через 3-4 тижні чохлик ущільнюється і здобуває золотаво-жовте фарбування, а на його поверхні з"являються чорні крапки.
Чохлик є щільним сплетенням грибниці - стромою збудника сумчастого гриба Epichloe typhina Tul. На стромі формується його білувате конідіальное спороношення: короткі шилоподобні конідієносці розміром 9-16х2,5-3 мкм і яйцеподібні одноклітинні конідії розміром 4-6х2-3 мкм. У конідіальній стадії гриб часто називають Sphacelia typhina Sacc.
Конідії, поширюючи, заражають молоді пагони злакових трав. З ущільненням грибниці в стромі утворяться перітеції, що мають вид чорних крапок. Вони грушоподібні, розміром 0,4-0,6Х0,2-0,25 мм, з вивідними отворами. У перитеціях формуються сумки із сумкоспорами. Сумки циліндричні, знизу звужені, розміром 130-200X7-10 мкм, сумкоспори безбарвним, нитковидним, одноклітинні, розміром 80-160х1-1,5 мкм. Дозрівають вони наприкінці літа, після виходу із сумок проростають і утворять вторинні конідії, що заражають рослини через конус росту.
Гриб зимує у виді грибниці на уражених рослинах. Шкодочинність захворювання особливо велика в роки з вологим і прохолодним летом.
Уражені рослини не утворють генеративних органів і сильно відстають у росту. Хвороба може бути причиною недобору великої кількості насіння.
Може заражувати культури
 
   
   Свіжі обговорення на агро-форумі: Ищем надежный рулонный пресс-подборщик «Аграрка» - агро дошка оголошень України Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев. Вопрос по рекультивации
   ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
   Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.