03 липня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Каталог культур
Зернові
Зернобобові
Зернові круп"яні
Овочеві
Ефіро-олійні
Технічні
Кормові культури
Прядильні
Плодові зерняткові
Плодові кісточкові
Горіхоплідні
Ягідні
Виноград
Гриби
Спеції
Декоративні та лікарські
Хімічний захист рослин
Групи культур (культури)
Препарати
Бур'яни
Шкідники
Хвороби
Додаткова інформація
Лікарські рослини
Насінництво
Календар городника
No-Till
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Рослинництво - Хімічний захист - Бур`яни - Непаразитні - Однорічні - Ярі - Дводольні - Гірчак шорсткий


Бур'яни
Гірчак шорсткий
Горец шерошоватый
Polygonum scabrum Moench.
Тип: Непаразитні / Непаразитные / Непаразитные-lat
Підтип: Однорічні / Однолетние / Однолетние-lat
Біологічна група: Ярі / Ярые / Ярые-lat
Ботанічний клас: Дводольні / Двудольные / Dicotyledons
Бур`яни | Гірчак шорсткий
Загальна характеристика
Морфологічна будова рослини. Стебло - біля основи лежаче, розгалужене, голе 30-100 см заввишки.. Листки - чергові, ланцетні, довгасто- або яйцевидно-ланцетні, на черешках з верхнього боку листка є темнувата пляма. Суцвіття - квітки зібрані у густі колосовидні китиці 12-40 мм завдовжки. Оцвітина рожева або зеленувато-бура. Корінь - стрижневий. Насіння. Плід - горішок, без оцвітини, Форма - короткояйцевидний, з відтягнутим кінчиком, Поверхня - блискуча, Колір - коричневий або від темно-коричневого до чорного, Розмір - довжина 2-3,25, ширина 1,5-2,5, товщина 0,5-1,25 мм. Маса 1000 горішків - 3,5 г. Розвиток. Сходить - в березні - червні, Цвіте - в липні - серпні, Плодоносить - в серпні-вересні. Біологічні особливості. Максимальна плодючість - понад 7000 плодів. Екологічні умови. Температура проростання - мінімальна насіння +4...+6°. Глибина проростання - не більше 7 см Життездатність у грунті - 4-6 років, Період спокою - понад рік. Поширення. Поширений по всій Україні, частіше в Лісостепу та на Поліссі. Засмічувач польових та овочевих культур на родючих, зволожених грунтах, у садах, на пасовищах. Гірчак шорсткий та близькі до нього види дуже швидко поширюються на осушених землях. Добре використовуючи їх родючість, зокрема достатнє забезпечення азотом і вологою, гірчаки утворюють суцільні зарості.

Морфологічна будова
Стебло - біля основи лежаче, розгалужене, голе 30-100 см заввишки.. Листки - чергові, ланцетні, довгасто- або яйцевидно-ланцетні, на черешках з верхнього боку листка є темнувата пляма. Суцвіття - квітки зібрані у густі колосовидні китиці 12-40 мм завдовжки. Оцвітина рожева або зеленувато-бура. Корінь - стрижневий.

Розвиток
Сходить - в березні - червні, Цвіте - в липні - серпні, Плодоносить - в серпні-вересні.

Насіння
Форма - короткояйцевидний, з відтягнутим кінчиком, Поверхня - блискуча, Колір - коричневий або від темно-коричневого до чорного, Розмір - довжина 2-3,25, ширина 1,5-2,5, товщина 0,5-1,25 мм. Маса 1000 горішків - 3,5 г.

Біологічні особливості
Максимальна плодючість - понад 7000 плодів.

Екологічні умови
Температура проростання - мінімальна +4...+6°. Глибина проростання - не більше 7 см Життездатність у грунті - 4-6 років, Період спокою - понад рік.

Поширення
Поширений по всій Україні, частіше в Лісостепу та на Поліссі. Засмічувач польових та овочевих культур на родючих, зволожених грунтах, у садах, на пасовищах. Гірчак шорсткий та близькі до нього види дуже швидко поширюються на осушених землях. Добре використовуючи їх родючість, зокрема достатнє забезпечення азотом і вологою, гірчаки утворюють суцільні зарості.

Може засмічувати групи культур
 •  Ефіро-олійні
 •  Зернобобові
 •  Зернові
 •  Зернові круп"яні
 •  Овочеві
 •  Прядильні
 
  Можливі засоби захисту
  Свіжі обговорення на агро-форумі: Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Можно ли использовать перепревший куриный помёт в качестве удобрения для огорода? Посев завершен. Татарстан готовится к сезону уборки Какая сеялка лучше? Фульвохелат для комнатных Цветущих растений 250 мл
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
  Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.