03 липня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Каталог культур
Зернові
Зернобобові
Зернові круп"яні
Овочеві
Ефіро-олійні
Технічні
Кормові культури
Прядильні
Плодові зерняткові
Плодові кісточкові
Горіхоплідні
Ягідні
Виноград
Гриби
Спеції
Декоративні та лікарські
Хімічний захист рослин
Групи культур (культури)
Препарати
Бур'яни
Шкідники
Хвороби
Додаткова інформація
Лікарські рослини
Насінництво
Календар городника
No-Till
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Рослинництво - Хімічний захист - Бур`яни - Непаразитні - Однорічні - Ярі - Дводольні - Гірчиця польова


Бур'яни
Гірчиця польова
Горчица полевая
Sinapis arvensis, Brassica sinapistrum Boiss.
Тип: Непаразитні / Непаразитные / Непаразитные-lat
Підтип: Однорічні / Однолетние / Однолетние-lat
Біологічна група: Ярі / Ярые / Ярые-lat
Ботанічний клас: Дводольні / Двудольные / Dicotyledons
Бур`яни | Гірчиця польова
Загальна характеристика
Морфологічна будова рослини Стебло - прямостояче, розгалужене, в пазухах, часто з червонуватими або буро-ліловими плямами, висотою 30-70 см. Листки - цілокраї, вкриті простими волосками, прикореневі і нижні яйцевидні чи довгасті, нерівно- і крупновиїмчасто-зубчасті, чсрешкові, подекуди з вушками при основі, а самі нижні майжс ліровидно-перисто-надрізані. Верхні листки сидячі, крупно- і нерівнозубчасті. Суцвіття - нещільне, китицеподібне, квітки жовті, чашолистки близько 4- 7 мм довжиною, пелюстки білі, 8-9 (11) мм. Корінь - стрижневий, досить товстий, короткий. Насіння Плід - стручок. Форма плоду - лінійний, циліндричний, хвилясто-горбкуватий, з двома стулками, що розкриваються, з чотиригранним носиком на короткій досить товстій плодоніжці Розмір плоду- довжина 18-34 мм Форма насінини - куляста. Колір - бурий або майже чорний. Розмір -1,5- 2 мм. Розвиток Сходить - у зв"язку з тим, що насіння гірчиці польової не має періоду спокою, частнна його може проростати восени, але основна маса сходів з"являється весною. Цвіте -в червні - серпні. Плодоносить - в липні. Біологічні особливості Глибина проростання - 0-3 см, Життєздатність насіння в грунті -до 11 років (максимально 50). Максимальна плодючість - до 32 тис, насіни Екологічні вимоги Температура проростання мінімальна +2...+4, сходи витримують морози до -3,8°. оптимальна +14...+20°. Поширення Поширении на всій території України, особливо на чорноземних грунтах, дуже засмічує ярі культури. Місцями використовується як медонос і олійна рослина.

Морфологічна будова
Стебло - прямостояче, розгалужене, в пазухах, часто з червонуватими або буро-ліловими плямами, висотою 30-70 см. Листки - цілокраї, вкриті простими волосками, прикореневі і нижні яйцевидні чи довгасті, нерівно- і крупновиїмчасто-зубчасті, чсрешкові, подекуди з вушками при основі, а самі нижні майжс ліровидно-перисто-надрізані. Верхні листки сидячі, крупно- і нерівнозубчасті. Суцвіття - нещільне, китицеподібне, квітки жовті, чашолистки близько 4- 7 мм довжиною, пелюстки білі, 8-9 (11) мм. Корінь - стрижневий, досить товстий, короткий.

Розвиток
Сходить - у зв"язку з тим, що насіння гірчиці польової не має періоду спокою, частнна його може проростати восени, але основна маса сходів з"являється весною. Цвіте -в червні - серпні. Плодоносить - в липні.

Насіння
Плід - стручок Розмір плоду -довжина 18-34 мм. Форма плоду - лінійний, циліндричний, хвилясто-горбкуватий, з двома стулками, що розкриваються, з чотиригранним носиком на короткій досить товстій плодоніжці, Форма насінини - куляста. Колір - бурий або майже чорний. Розмір - розмір 1,5- 2 мм.

Біологічні особливості
Глибина проростання - 0-3 см, Життєздатність насіння в грунті -до 11 років (максимально 50). Максимальна плодючість - до 32 тис, насінин.

Екологічні умови
Температура проростання мінімальна +2...+4, сходи витримують морози до -3,8°. оптимальна +14...+20°.

Поширення
Поширений на всій території України, особливо на чорноземних грунтах, дуже засмічує ярі культури. Місцями використовується як медонос і олійна рослина.

Може засмічувати групи культур
 •  Зернові
 
   
   Можливі засоби захисту
   Свіжі обговорення на агро-форумі: Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Можно ли использовать перепревший куриный помёт в качестве удобрения для огорода? Посев завершен. Татарстан готовится к сезону уборки Какая сеялка лучше? Фульвохелат для комнатных Цветущих растений 250 мл
   ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
   Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.