15 грудня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Каталог культур
Зернові
Зернобобові
Зернові круп"яні
Овочеві
Ефіро-олійні
Технічні
Кормові культури
Прядильні
Плодові зерняткові
Плодові кісточкові
Горіхоплідні
Ягідні
Виноград
Гриби
Спеції
Декоративні та лікарські
Хімічний захист рослин
Групи культур (культури)
Препарати
Бур'яни
Шкідники
Хвороби
Додаткова інформація
Лікарські рослини
Насінництво
Календар городника
No-Till
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Рослинництво - Хімічний захист - Бур`яни - Непаразитні - Однорічні - Ярі - Дводольні - Редька дика


Бур'яни
Редька дика
Редька дикая
Raphanus raphanistrum L.
Тип: Непаразитні / Непаразитные / Непаразитные-lat
Підтип: Однорічні / Однолетние / Однолетние-lat
Біологічна група: Ярі / Ярые / Ярые-lat
Ботанічний клас: Дводольні / Двудольные / Dicotyledons
Бур`яни | Редька дика
Загальна характеристика
Морфологічна будова рослини Стебло - прямостояче, висотою 30-60 см, розгалужене коротковолосисте. Листки - черешкові, ліровиднороздільні, з довгастояйцевидними нерівномірнозубчастнми частинками. Суцвіття - квітки правильні, двостатеві, роздільнопелюсткові, в нещільних китицеподібних суцвіттях. Оцвітина подвійна, 4-членикова; пелюстки (до 20 мм завдовжки) світложовті, рідше білі, з жовтимп або фіолстовими жилками і довгим кінчиком. Тичинок 6, з них 2 коротші за інші. Маточка одна, стовпчик її невиразний. Корінь - тонкий стрижневий. Насіння Плід - стручок. Форма плоду- циліндричний, твердий, членистий, не розкривається,чотковидний з довгим носиком; після достигання розпадається на 5-8 (11) окремих члеників, що містять по одній насінині. Колір плоду- блідо-жовтий. Розмір плоду- 30- 80 мм довжина і 3-4 мм ширина, Розмір насіння - 3-3,5 мм діаметр, Форма насіння -овально-куляста, сітчасто-ямчаста. Колір насіння- червонувато-коричневий. Розвиток Сходить - навесні . Цвіте - в червні - серпні. Плодоносить - в липні. Біологічні особливості Глибина проростання - з глибини 2-5 см. Життєздатність насіння в грунті - понад 10 років; Максимальна плодючість - 12 тис, насінин, Середня - 160-2500 насінин. Екологічні вимоги Температура проростання - мінімальна +2...+4°С; насіння дружно проростає лише після перезимівлі, маючи період спокою, що триває 6-8 місяців; Сходи Сім"ядольні листки довжиною 10-15 мм, на довгих опушених черешках. Перший листок ліровидний, з великою округлою верхівковою чашею. Поширення Дуже поширений на всій території України, особливо на Поліссі та в північній частині Лісостепу. Засмічує ярі посіви (ячменю, вівса, гороху, льону, люпину). Росте також на городах, у лісорозсадниках, біля доріг тощо. Використання Добра медоносна і олійна рослина, але непридатна як зелений корм.

Морфологічна будова
Стебло - прямостояче, висотою 30-60 см, розгалужене коротковолосисте. Листки - черешкові, ліровиднороздільні, з довгастояйцевидними нерівномірнозубчастнми частинками. Суцвіття - квітки правильні, двостатеві, роздільнопелюсткові, в нещільних китицеподібних суцвіттях. Оцвітина подвійна, 4-членикова; пелюстки (до 20 мм завдовжки) світложовті, рідше білі, з жовтимп або фіолстовими жилками і довгим кінчиком. Тичинок 6, з них 2 коротші за інші. Маточка одна, стовпчик її невиразний. Корінь - тонкий стрижневий.

Розвиток
Сходить - навесні. Цвіте - в червні - серпні. Плодоносить - в липні.

Насіння
Плід - стручок. Форма плоду- циліндричний, твердий, членистий, не розкривається,чотковидний з довгим носиком; після достигання розпадається на 5-8 (11) окремих члеників, що містять по одній насінині. Колір плоду- блідо-жовтий. Розмір плоду- 30- 80 мм довжина і 3-4 мм ширина, Розмір насіння -3-3,5 мм діаметр. Форма насіння -овально-куляста, сітчасто-ямчаста. Колір насіння - червонувато-коричневий.

Сходи
Сім"ядольні листки довжиною 10-15 мм, на довгих опушених черешках. Перший листок ліровидний, з великою округлою верхівковою чашею.

Біологічні особливості
Глибина проростання - з глибини 2-5 см. Життєздатність насіння в грунті - понад 10 років; Максимальна плодючість - 12 тис, насінин, Середня - 160-2500 насінин

Екологічні умови
Температура проростання - мінімальна +2...+4°С; насіння дружно проростає лише після перезимівлі, маючи період спокою, що триває 6-8 місяців.

Поширення
Дуже поширений на всій території України, особливо на Поліссі та в північній частині Лісостепу. Засмічує ярі посіви (ячменю, вівса, гороху, льону, люпину). Росте також на городах, у лісорозсадниках, біля доріг тощо. Добра медоносна і олійна рослина, але непридатна як зелений корм.

Використання
Добра медоносна і олійна рослина, але непридатна як зелений корм.

Може засмічувати групи культур
 •  Зернобобові
 •  Зернові
 •  Зернові круп"яні
 •  Кормові культури
 
  Можливі засоби захисту
  Свіжі обговорення на агро-форумі: Агро-выставка RAMAVA видео Чем лучше отмывать свинарник? Трапензунд, Керасунд (черенкование) АВД для сельского хозяйства Годівничка, дуже гарний подарунок зимньому саду | Как сделать и для чего
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
  Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.