06 липня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Каталог культур
Зернові
Зернобобові
Зернові круп"яні
Овочеві
Ефіро-олійні
Технічні
Кормові культури
Прядильні
Плодові зерняткові
Плодові кісточкові
Горіхоплідні
Ягідні
Виноград
Гриби
Спеції
Декоративні та лікарські
Хімічний захист рослин
Групи культур (культури)
Препарати
Бур'яни
Шкідники
Хвороби
Додаткова інформація
Лікарські рослини
Насінництво
Календар городника
No-Till
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Рослинництво - Хімічний захист - Бур`яни - Непаразитні - Однорічні - Зимуючі - Дводольні - Мак дикий


Бур'яни
Мак дикий
Мак-самосейка
Papaver rhoeas L.
Тип: Непаразитні / Непаразитные / Непаразитные-lat
Підтип: Однорічні / Однолетние / Однолетние-lat
Біологічна група: Зимуючі / Зимуючие / Зимуючие-lat
Ботанічний клас: Дводольні / Двудольные / Dicotyledons
Бур`яни | Мак дикий
Загальна характеристика
Морфологічна будова рослини. Стебло - пряме, жорстковолосисте, висотою 30- 80 см. Листки - чергові, перистороздільні, з гострозубчастими часточками. Перша і друга пара листків сходів яйцевидні, цілокраї, на черешках. Суцвіття - квітки поодинокі, на верхівці стебел. Віночок яскраво-червоний, іноді рожевий чи білий. Корінь- стрижневий. Насіння. Плід - коробочка Форма плоду- - округла чи оберненояйцевидна, гола, Форма насіння- ниркоподібна прямокутновиїмчаста Колір насіння - коричневий з червоним відтінком Колір плоду- - темно-солом"яний або сіро-бурий Розмір - довжина -0,75-1, ширина 0,5-0,75, товщина 0,5 мм. Маса 1000 насінин- 0,1-0,2 г. Розвиток. Сходить - в березні - травні, а літньо-осінні перезимовують. Цвіте - в травні - серпні. Плодоносить в липні - вересні. Біологічні особливості. Максимальна плодючість - 50 тис, насінин, Глибина проростання- не більше 1- 1,5 см. Життєздатність в грунті - свіжодостигле насіння в посушливий рік має період спокою і проростає лише наступної весни. Поширення. Росте по всій території України. У західній частині республіки, а також зрідка в Криму (Красногвардійський, Білогірський, Алуштинський райони) трапляється мак польовий, який відрізняється від маку дикого яскраво-червоними пелюстками з чорною плямою біля основи.Росте на полях, степових пасовищах, біля доріг по всій республіці, на сході рідшає і зникає. Отруйна рослина.

Морфологічна будова
Стебло - пряме, жорстковолосисте, висотою 30- 80 см. Листки - чергові, перистороздільні, з гострозубчастими часточками. Перша і друга пара листків сходів яйцевидні, цілокраї, на черешках. Суцвіття - квітки поодинокі, на верхівці стебел. Віночок яскраво-червоний, іноді рожевий чи білий. Корінь -стрижневий.

Розвиток
Сходить - в березні - травні, а літньо-осінні перезимовують. Цвіте - в травні - серпні. Плодоносить- в липні - вересні.

Насіння
Плід - коробочка Форма плоду- - округла чи оберненояйцевидна, гола, Форма насіння- ниркоподібна прямокутновиїмчаста Колір насіння- коричневий з червоним відтінком . Колір плоду- - темно-солом"яний або сіро-бурий. Розмір - довжина 0,75-1, ширина 0,5-0,75, товщина 0,5 мм. Маса 1000 насінин -0,1-0,2 г.

Сходи
з'являються в березні - травні, а літньо-осінні перезимовують.

Біологічні особливості
Максимальна плодючість - рослини 50 тис, насінин, Глибина проростання- не більше 1- 1,5 см. Життєздатність в грунті - свіжодостигле насіння в посушливий рік має період спокою і проростає лише наступної весни.

Поширення
Росте по всій території України. У західній частині республіки, а також зрідка в Криму (Красногвардійський, Білогірський, Алуштинський райони) трапляється мак польовий, який відрізняється від маку дикого яскраво-червоними пелюстками з чорною плямою біля основи.Росте на полях, степових пасовищах, біля доріг по всій республіці, на сході рідшає і зникає. Отруйна рослина.

Може засмічувати групи культур
 •  Зернові
 •  Зернові круп"яні
 •  Овочеві
 •  Технічні
 
  Можливі засоби захисту
  Свіжі обговорення на агро-форумі: Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Можно ли использовать перепревший куриный помёт в качестве удобрения для огорода? Посев завершен. Татарстан готовится к сезону уборки Какая сеялка лучше? Фульвохелат для комнатных Цветущих растений 250 мл
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
  Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.