03 квітня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Каталог культур
Зернові
Зернобобові
Зернові круп"яні
Овочеві
Ефіро-олійні
Технічні
Кормові культури
Прядильні
Плодові зерняткові
Плодові кісточкові
Горіхоплідні
Ягідні
Виноград
Гриби
Спеції
Декоративні та лікарські
Хімічний захист рослин
Групи культур (культури)
Препарати
Бур'яни
Шкідники
Хвороби
Додаткова інформація
Лікарські рослини
Насінництво
Календар городника
No-Till
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Рослинництво - Хімічний захист - Бур`яни - Непаразитні - Багаторічні - Стрижнекореневі - Дводольні - Чистотіл звичайний


Бур'яни
Чистотіл звичайний
Чистотел большой
Chelidonium majus L.
Тип: Непаразитні / Непаразитные / Непаразитные-lat
Підтип: Багаторічні / Многолетние / Многолетние-lat
Біологічна група: Стрижнекореневі / /
Ботанічний клас: Дводольні / Двудольные / Dicotyledons
Бур`яни | Чистотіл звичайний
Загальна характеристика
Морфологічна будова рослини. Стебло -ребристе прямостояче, 30-110 см заввишки. Знизу і між вузлами опушене. Листки - чергові, нижні на довгих черешках, верхні майже сидячі, зверху зелені, зі споду сизуваті, розсіяноопушені. Частки листків виїмчастолопатеві або нерівномірно. Суцвіття - невелике гроно з 4-8 квіток. Квітки на довгих ніжках, пелюстки жовті. Корінь - стрижневий, добре розгалужений, коричневий. Насіння. Плід - багатонасінна коробочка. Форма плоду - циліндрично-лінійна, двостулкова . Розмір насіння - довжина 1,5-1,75, ширина 0,75-1,25, товщина 0,5-0,75 мм. Колір насіння - чорно-бурий, блискуча,з жовтувато-білуватим принасінником. Форма насіння - сітчасто-виїмчаста, однобічноовальна, Маса 1000 насінин - 0,7-1г. Розвиток Сходить - в березні-травні, а також наприкінці літа - восени . Цвіте -в квітні - червні, Плодоносить - в червні - серпні. Біологічні особливості. Максимальна плодючість - 36 тис. насінин Поширення. Росте у садах, на городах, у лісах та лісосмугах, на засмічених місцях біля жител, витримує тривале затінення. Поширений на всій території України. Сходи. Свіже насіння добре проростає, розмножується також пагонами, що проростають з кореневої шийки. Нові рослини можуть навіть утворюватись з бруньок, які укорінюються. Використання. Рослина містить алкалоїди хелідонін і хелеритрин, а також каротин, вітамін С, використовується в народній медицині та в фармацевтичній промисловості.

Морфологічна будова
Стебло -ребристе прямостояче, 30-110 см заввишки. Знизу і між вузлами опушене. Листки - чергові, нижні на довгих черешках, верхні майже сидячі, зверху зелені, зі споду сизуваті, розсіяноопушені. Частки листків виїмчастолопатеві або нерівномірно. Суцвіття - невелике гроно з 4-8 квіток. Квітки на довгих ніжках, пелюстки жовті. Корінь - стрижневий, добре розгалужений, коричневий

Розвиток
Сходить - в березні-травні, а також наприкінці літа - восени Цвіте -в квітні - червні, Плодоносить - в червні - серпні

Насіння
Плід - багатонасінна, коробочка. Форма плоду - циліндрично-лінійна, двостулкова Розмір насіння - - довжина 1,5-1,75, ширина 0,75-1,25, товщина 0,5-0,75 мм. Колір насіння - чорно-бурий, блискуча,з жовтувато-білуватим принасінником. Форма насіння - сітчасто-виїмчаста, однобічноовальна, Маса 1000 насінин - 0,7-1г.

Сходи
Свіже насіння добре проростає, розмножується також пагонами, що проростають з кореневої шийки. Нові рослини можуть навіть утворюватись з бруньок, які укорінюються.

Біологічні особливості
Максимальна плодючість - 36 тис. насінин

Поширення
Росте у садах, на городах, у лісах та лісосмугах, на засмічених місцях біля жител, витримує тривале затінення. Поширений на всій території України.

Використання
Рослина містить алкалоїди хелідонін і хелеритрин, а також каротин, вітамін С, використовується в народній медицині та в фармацевтичній промисловості.

Може засмічувати групи культур
  •  Ефіро-олійні
  •  Зернобобові
  •  Зернові
  •  Зернові круп"яні
  •  Кормові культури
  •  Овочеві
  •  Прядильні
  •  Технічні
Можливі засоби захисту
Свіжі обговорення на агро-форумі: Ищем надежный рулонный пресс-подборщик «Аграрка» - агро дошка оголошень України Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев. Вопрос по рекультивации
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.