08 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Переробка продукції
Якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
ветеринарно-санітарна експертиза яєць і яєчних продуктів (методичні вказівки) .:. змінити
Вимоги до використання яєць на хлібопекарських і кондитерських підприємствах .:. змінити

Зберігання, миття, дезінфекція і розбивання яєць проводять в окремих приміщеннях. Забороняється одночасно в одному приміщенні обробляти яйця водоплавної птиці і курячі. На хлібопекарських і кондитерських підприємствах перед розбиванням проводять таку санітарну обробку яєць: замочування в теплій воді на 10-20 хв.; обробку 0,5%-м розчином кальцинованої або 2%-м розчином питної соди з температурою 40-45 0C протягом 10-20 хв.; дезінфекцію 2%-м розчином вапна хлорного або 0,5%-м хлораміном протягом 10 хв. з наступним ополіскуванням проточною водою (заміну цих розчинів у ваннах проводять не менше двох разів за зміну). Одержання яєчної маси, дезінфекцію посуду, робочих місць і інвентарю проводять відповідно до "Санітарно-гігієнічних вимог..." (1980, № 2281-80).

Робітникам, які проводять санітарну обробку яєць і виготовлення яєчної маси, забороняється сортувати яйця і готувати їх до обробки. Після завершення роботи всі робітники повинні ретельно вимити руки з милом і продезінфікувати їх 0,2%-м розчином вапна хлорного, зняти санітарний одяг, зміну якого проводять щоденно.
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.