08 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Переробка продукції
Якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
ветеринарно-санітарна експертиза яєць і яєчних продуктів (методичні вказівки) .:. змінити
Яйце як джерело інфекційних захворювань людей і тварин .:. змінити

Яйце як джерело інфекційних захворювань людей і тварин

Можливість передачі інфекційних захворювань через яйця зазначають багато дослідників, тому що яйця є сприятливим живильним середовищем для розвитку мікроорганізмів. Яйця можуть бути джерелом розповсюдження азіатської і європейської чуми птиці (в них знаходили вірус навіть через три місяці після видужання птиці), а також пулорозу, інфекційного ларинготрахеїту, мікобактерій туберкульозу, збудників харчових токсикоінфекцій людей, особливо яйця водоплавної птиці - сальмонельозів (Sal. typhimurium, Sal. enteritidis, Sal. pullorum та ін.).
За несприятливих умов зберігання яйця псуються і часто небезпечні при використанні в їжу. Висока температура і вологість, а також інші порушення правил зберігання сприяють росту на них Proteus vulgaris, E. coli, B. oogenes hystosulfurus, B. oogenes fluoroscens та ін., плісняви Cladosporium herbarum (темно-коричневий міцелій), пігментоутворювальних мікроорганізмів B. prodigiosum, B. oogenes hydrosurens (сіро-зелений колір і запах сірководню) і багатьох інших. Запобігти цьому можна, якщо дотримуватися встановленого порядку використання яєць при кожному конкретному захворюванні (табл. 8).

8. Санітарна оцінка яєць при інфекційних захворюваннях птиці

Інфекційне захворювання
Санітарна оцінка яєць
Ботулізм Утилізують
Чума (псевдочума), пастерельоз, лістеріоз, лейкоз, хвороба Марека, туляремія, лептоспіроз Використовують після проварювання тільки в межах господарства
Туберкульоз, псевдотуберкульоз, сальмонельоз, полібактеріози, стрептококози, стафілококози, бешихова септицемія Направляють для переробки на кондитерські і хлібопекарські вироби, в межах господарства проварюють
Віспа, орнітоз Дезінфікують у розчині вапна з вмістом 3% активного хлору, протягом 30 хв. після чого реалізують
Респіраторний мікоплазмоз, інфекційний ларинготрахеїт Яйця проварюють у киплячій воді не менше ніж 13 хв.

За необхідності яйця з неблагополучних господарств щодо туберкульозу, орнітозу і сальмонельозу знезаражують проварюванням при температурі не нижче за 100 0C не менше ніж 20 хв. з подальшим використанням для годівлі молодняку птиці.

назад

  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.