08 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Переробка продукції
Якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
ветеринарно-санітарна експертиза яєць і яєчних продуктів (методичні вказівки) .:. змінити
Визначення концентрації водневих іонів (рН) .:. змінити

Підготовка до дослідження

Приготування розчину яєчного білка. У металевий бюкс (склянку) кладуть наважку яєчного сухого білка масою 2,5 г, зважують, результат округлюють до третього знака після коми. Наважку розтирають протягом 3-5 хв. у ступці з 5 см3 дистильованої води температурою 18-20 0С, потім через лійку виливають у мірну колбу ємністю 250 см3. Залишок продукту в бюксі і ступці змивають дистильованою водою в ту ж мірну колбу. Колбу обережно доливають до позначки дистильованою водою, щоб не допустити спінювання розчину. Весь розчин переливають у мірну колбу ємністю 500 см3, закривають пробкою, перемішують 30 хв. вручну або 25 хв. на апараті для струшування рідини.

Електроди рН-метра зберігають в умовах, передбачених нормативним документом з експлуатації приладу. Перед кожним проведенням дослідження перевіряють правильність показань
рН-метра за стандартними буферними розчинами відповідно до нормативного документу з експлуатації приладу. Перед кожним проведення досліджень електроди ретельно промивають дистильованою водою.

Проведення досліджень.

Рідкий яєчний продукт або підготовлений розчин яєчного білка в кількості від 15 до 20 см3 переносять у склянку, кінці електродів занурюють у розчин і знімають показники за шкалою рН-метра згідно з інструкцією до приладу.

Вимірювання рН повторюють два рази, кожен раз виймаючи електроди з розчину і при дослідженні знову занурюючи їх у розчин.

Результат обчислення заокруглюють до першого знака після коми.

За результат аналізу приймають середнє арифметичне значення результатів двох паралельних обчислень, абсолютне розходження між якими не перевищує 0,1 одиниці рН.
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.