26 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Переробка продукції
Якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
ветеринарно-санітарна експертиза м'яса при забої (методичні вказівки) .:. змінити
Загальна інформація .:. змінити

М'ясо і м'ясні продукти належать до основних продуктів харчування. Завдяки цим продуктам людина задовольняє велику частину потреби в повноцінних білках, що необхідні для пластичних і регенеративних цілей. Крім того, м'ясо і м'ясні продукти є істотним джерелом жирів, мінеральних речовин, вітамінів, екстрактивних речовин, що мають стимулюючу дію на секрецію травних залоз. Однак, слід пам'ятати, що цей продукт у випадках захворювання тварин може бути небезпечним для здоров'я людини. Разом з тим, з таким м'ясом та іншими продуктами забою хворих тварин можуть передаватися і поширюватися серед домашніх і диких тварин багато інфекційних та інвазійних захворювань.

У зв'язку з вищесказаним спеціалісти ветеринарної медицини повинні чітко знати в яких випадках забій тварин на м'ясо взагалі заборонено, або що необхідно зробити з м'ясом хворих, вимушено забитих тварин чи м'ясом тварин, що забиті в стадії агонії. При визначенні придатності м'яса для споживання людей ветсанексперти повинні враховувати патологічні зміни та застосовувати органолептичні і лабораторні методи дослідження.

Методичні вказівки складаються з трьох лабораторних занять з ветеринарно-санітарної експертизи м'яса, що одержано від хворих, забитих у стадії агонії та загиблих тварин відповідно до учбової програми з ветеринарно-санітарної експертизи та основ технології і стандартизації продуктів тваринництва, що затверджена Головним управлінням кадрового забезпечення і аграрної освіти Мінсільгосппроду України від 2 лютого 1994 року.

Обладнання, реактиви і матеріал дослідження: чинні державні стандарти, "Правила передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м'яса і м'ясних продуктів", таблиці, ножі, ножиці, пінцети, терези технологічні, наважки, колба на 100 мл, циліндри на 100-200 мл, лійки, пробірки хімічні, піпетки градуйовані на 1-10 мл, ступки фарфорові і товкачики, фільтрувальний папір, фільтри, кювети, електроплитка, водяна баня, мікроскопи, рН-метр, предметні скельця, бюретки, дистильована вода, 0,1М розчин NaOH, нейтральний формалін, 1%-й розчин фенолфталеїну, 0,2%-й розчин бензидину, 1%-й розчин водню пероксиду, 0,5%-й розчин срібла азотнокислого, 40%-й розчин соляної кислоти, 1%-й розчин калію перманганату, 0,5%-й розчин амонію сірчанокислого, 0,1%-й розчин метиленового синього, 5%-й водний розчин щавлевої кислоти, фізіологічний розчин, етиловий спирт 96%, набір барвників для фарбування мазків за Грамом, масло імерсійне, проби м'яса, що одержано від здорових, хворих та забитих в агональному стані тварин.
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.