24 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Переробка продукції
Якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
ветеринарно-санітарна експертиза ковбасних виробів і продуктів із свинини, баранини, яловичини та м`яса інших видів забійних тварин .:. змінити
Відбір проб для органолептичних та хімічних досліджень .:. змінити

Від відібраних проб беруть точкові проби і з них складають об'єднані проби: одну - для органолептичних досліджень, другу - для хімічних.

Від ковбасних виробів точкові проби для визначення органолептичних показників відбирають масою 400-500 г, а для проведення хімічних досліджень - масою 200-250 г, відрізуючи від продукту в поперековому напрямку на відстані не менше 5 см від краю.
З двох точкових проб від різних одиниць продукції складають об'єднані проби відповідно масою 800-1000 г для органолептичних досліджень та 400-500 г - для хімічних.

Від сосисок та сардельок точкові проби відбирають, не порушуючи цілісності одиниць продукції. З кількох точкових проб складають дві об'єднані проби масою по 400-500 г.
Від сальтисонів та виробів у міхурах разові проби відрізають у вигляді сегментів масою по 200-250 г. З точкових проб від різних одиниць продукції складають дві однакові об'єднані проби масою по 400-500 г.

Від язиків точкові проби для визначення органолептичних показників беруть без порушення цілісності продукції. Для відбору точкових проб для хімічних досліджень язики розрізають навпіл у повздовжньому напрямку. З двох точкових проб від різних язиків складають об'єднану пробу.

Від виробів без оболонки (м'ясних хлібів, паштетів, сальтисонів, холодців) дві об'єднані проби масою по 600-750 г складають з кількох точкових проб (не менше трьох масою по 200-250 г).

Від продуктів із свинини, яловичини, баранини та м'яса інших видів забійних тварин і птиці точкові проби відрізають у поперечному напрямку продукту на відстані не менше 5 см від краю масою 200- 250 г для хімічних досліджень та масою 400-500 г для органолептичних досліджень (включаючи жирову тканину та шкуру, якщо вони є). З двох точкових проб від різних одиниць продукції складають дві об'єднані проби масою 400-500 г для хімічних досліджень та масою 800-1000 г для органолептичних.

Від задніх окістів зріз роблять по усій товщині окістя в місці зчленування гомілкової та стегнової кісток та відрізають точкову пробу масою 400-500 г кожна. З двох точкових проб від різних окістів складають дві об'єднані проби масою по 800-1000 г: одну - для органолептичних досліджень, другу - для хімічних.

Від передніх окістів зріз роблять по всій товщині окістя в місці зчленування лопатки та плечової кістки та відрізають точкову пробу масою 400-500 г кожна. З точкових проб від різних одиниць продукції складають дві об'єднані проби масою по 800-1000 г: одну - для органолептичних досліджень, другу - для хімічних.

Від соленого бекону об'єднані проби для органолептичних та хімічних досліджень відбирають від двох напівтуш, причому від кожної напівтуші вирізають чотири точкові проби: від грудинки, корейки, лопатки та окісту масою 200-250 г кожна.

Від корейки та грудинки зріз роблять між шостим та сьомим ребрами по усій ширині напівтуші, після чого його розділяють на дві проби.

Від лопатки зріз роблять по всій ширині у напрямку від лопаткової кістки до шиї, потім відрізають половину вирізаного шматка.

Від заднього окістя зріз роблять у напрямку від хребта до головки стегнової кістки.
Від копчених свинячих голів об'єднані проби масою по 400-500 г складають від зрізів щоковини від трьох одиниць продукції. Від копчених рулюк, голяшок та ребер об'єднані проби масою по 400- 500г складають з кількох точкових проб, отриманих від різних одиниць продукції.

Від пастроми з м'яса птиці для визначення органолептичних показників відбирають дві точкові проби, не порушуючи цілісності виробів. Разові проби для хімічних досліджень відділяють від кістки та відрізають краї у поперечному напрямку на відстані не більше 2 см. З двох точкових проб від різних одиниць продукції складають об'єднані проби масою не менше 200 г: одну - для органолептичних досліджень, другу - для хімічних.
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.