26 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Переробка продукції
Якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
ветеринарно-санітарна експертиза ковбасних виробів і продуктів із свинини, баранини, яловичини та м`яса інших видів забійних тварин .:. змінити
Бактеріоскопія .:. змінити

Для бактеріоскопії пробу беруть із поверхневих шарів батона під оболонкою та із середини. Якщо виріб без оболонки, то для цих досліджень зрізають верхній шар завтовшки 1-2 см. Стерильними ножицями вирізають два шматочки м'ясного виробу у формі кута і прикладають до поверхні предметного скла зрізаними сторонами (препарати-відбитки), висушують на повітрі, фіксують над полум'ям і фарбують за Грамом, а потім мікроскопують. На початкових стадіях псування мікрофлору виявляють у мазках-відбитках з поверхневих шарів.

Фарбування препаратів за Грамом (за ГОСТ 21237-75). На фіксований мазок кладуть смужку фільтрувального паперу. На нього наливають генцеіанвіолету на 0,5-1 хв., фарбу зливають і, не змиваючи водою, наливають розчин Люголя на 1 хв., потім знебарвлюють 950 спиртом 10-20 с. Промивають водою. Додатково слід пофарбувати розведеним фуксином 0,5-1 хв. Потім змити фарбу, промити, висушити препарат. Грампозитивні мікроорганізми фарбуються в синьо-фіолетовий колір, грамнегативні - в рожевий і червоний. Різний колір зумовлений тим, що на поверхні грампозитивних мікроорганізмів у 8 разів більше рибонуклеату магнію, який у присутності йоду добре зв'язується з генціанвіолетом і утримується при нанесенні спирту, а грамнегативні знебарвлюються спиртом, а потім фарбуються фуксином у червоний колір.

За даними бактеріоскопії дають таку оцінку:
· ковбаса свіжа - в полі зору мікроорганізми відсутні або поодинокі (10);
· ковбаса сумнівної свіжості - в полі зору до 30 мікроорганізмів;
· ковбаса несвіжа (недоброякісна) - в полі зору більше 30 мікроорганізмів.
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.