03 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Переробка продукції
Якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
ветеринарно-санітарна експертиза ковбасних виробів і продуктів із свинини, баранини, яловичини та м`яса інших видів забійних тварин .:. змінити
Визначення вологи .:. змінити

Визначення вологи висушуванням
у сушильній шафі при температурі (103+2) 0C

У бюкс поміщають пісок у кількості, що приблизно в 2-3 рази більша від наважки продукту, скляну паличку завдовжки дещо більшою від діаметру бюкса (щоб вона не заважала закривати бюкс кришкою) і висушують у сушильній шафі у відкритому бюксі при температурі (103+2) 0C протягом 30 хв. Потім бюкс закривають кришкою, охолоджують в ексикаторі до кімнатної температури і зважують. У зважений бюкс з піском вносять наважку продукту від 4 до 5 г і повторно зважують. Доливають 5 см3 етилового спирту (для прискорення процесу) і перемішують скляною паличкою.
Поміщають бюкс на водяну баню (80-900) і, помішуючи паличкою, нагрівають до зникнення запаху етилового спирту. Потім пробу висушують протягом 2 год. у сушильній шафі при температурі (103+2) 0C, охолоджують в ексикаторі і зважують.
Висушування проводять до постійної маси. Кожне повторне зважування проводять після висушування протягом 1 год. при температурі (103+2) 0C. Результати двох дослідних зважувань не повинні відрізнятися більше ніж на 0,1% маси наважки. Зважування проводять на вагах з точністю до 0,001 г.

Визначення вологи висушуванням
у сушильній шафі при температурі (150+2) 0C

У бюкс поміщають пісок у кількості, що приблизно у 2-3 рази більша від наважки продукту, скляну паличку і висушують у сушильній шафі при температурі (150+2) 0C протягом 30 хв. Потім бюкс закривають кришкою, охолоджують в ексикаторі до кімнатної температури і зважують. Далі в бюкс з піском вносять наважку продукту від 2 до 3 г, зважують повторно, ретельно перемішують з піском скляною паличкою і висушують у сушильній шафі у відкритому бюксі при температурі (150+2) 0C протягом 1 год. Потім бюкс закривають кришкою, охолоджують в ексикаторі до кімнатної температури і зважують.
Зважування проводять на вагах з точністю до 0,0002 г.

Визначення вологи висушуванням у приладі Я10-ФВУ

У зважений із скляною паличкою бюкс вносять наважку продукту масою від 1,8 до 2,2 г, додають від 1,8 до 2,2 см3 дистильованої води, ретельно перемішують скляною паличкою, рівномірно розподіляючи вміст на дні бюксу. Відкритий бюкс з пробою поміщають в одну із секцій блоку висушування приладу Я10-ФВУ і висушують від 16 до 18 хв. при температурі (163+2) 0C і швидкості руху повітря (3,6+0,1) м/с Бюкс виймають з блока висушування, закривають кришкою, поміщають в одну з секцій блока охолодження, охолоджують потоком повітря кімнатної температури від 5 до 7 хв. при швидкості руху повітря (5+1) м/с і зважують.
Результати записують з точністю до четвертого знака після коми.

Визначення вологи висушуванням у сушильному апараті САЛ

Перед початком роботи сушильний апарат САЛ прогрівають протягом 10-15 хв. при напрузі 150-200 В. Після прогрівання ламп встановлюють напругу 100-105 В, що забезпечує температуру в зоні сушіння 135-140 0C. В бюкс поміщають пісок у кількості, що приблизно в 2-3 рази більша від наважки продукту, скляну паличку завдовжки дещо більшою від діаметра бюксу (щоб вона не заважала закривати бюкс кришкою) і висушують у сушильному апараті САЛ при температурі 135-140 0C протягом 10 хв. Потім бюкс закривають кришкою, охолоджують в ексикаторі до кімнатної температури і зважують. У зважений бюкс з піском вносять наважку продукту від 2 до 2,5 г, повторно зважують і перемішують скляною паличкою. Потім бюкс поміщають в апарат САЛ і висушують при температурі 135-140 0C протягом 20 хв, охолоджують в ексикаторі і зважують.
Зважування проводять на вагах з точністю до 0,0002 г. Масову частку вологи (Х) у процентах вираховують за формулою

де m0 - маса бюксу з піском і паличкою, г;
m1 - маса бюксу з піском, паличкою і наважкою, г;
m2 - маса бюксу з піском, паличкою і наважкою після висушування, г.
При вираховуванні масової частки вологи, що визначена методом висушування у приладі Я10-ФВУ, маса піску не враховується.
За кінцевий результат приймають середнє арифметичне двох паралельних визначень.
Розходження між результатами паралельних визначень не повинно перевищувати 0,5%.
Кінцевий результат вираховують з точністю до 0,1%.
Підготовка піску для дослідження. Річковий або кварцовий пісок обробляють так: просіюють через сито з діаметром отворів 1,5 мм, але з умовою, щоб він залишався на ситі з діаметром отворів 0,3 мм, промивають проточною водою доти, поки вода перестане мутніти. Потім пісок заливають подвійним об'ємом розведеної соляної кислоти (1:1) і витримують протягом доби, періодично перемішуючи.
Після обробки кислотою пісок промивають водою до нейтральної реакції стічної води на лакмус, висушують при 150-160 0C до постійної маси і зберігають у закритій склянці.

  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.