29 січня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Статистика | Оперативна статистика


22.06.2009 вернутися на список
З початку року сільгоспвиробники України придбали комбайнів на дві третини менше, ніж за відповідний період торік

З початку 2009 року сільгоспвиробники України придбали на дві третини комбайнів менше, ніж за відповідний період минулого року. Про це заявив на всеукраїнській нараді з питань підготовки агропромислового комплексу до збирання ранніх зернових культур заступник міністра аграрної політики України Олександр Шевченко.

"З початку року сільгоспвиробниками придбано 641 комбайн. У тому числі по імпорту - 561. А це становить, по суті, третину від відповідного періоду минулого року. Торік було придбано 3872 імпортні комбайни, 1500 - вітчизняного виробництва", - поінформував О.Шевченко.

За його словами, на сьогодні не діють норми 30-відсоткової компенсації та кредити на іноземну техніку. "Основним інструментом залишається лізинг вітчизняної техніки, по стабілізаційному фонду передбачені кошти. І відповідно новації - буде аукціон у придбанні техніки, перший внесок буде не 15%, а 10%, введено можливість придбання техніки для кооперативів та особистих селянських господарств", - сказав заступник міністра.

Навантаження на один комбайн під час цьогорічних жнив у середньому буде 224 га при нормі 100 - 120 га. За словами О.Шевченка, для зменшення навантаження і своєчасного виконання робіт потрібно залучити 12,5 тис. високопродуктивних комбайнів. "Ми з вами недооцінюємо ще один засіб - застосування жниварок очищувального типу, що дозволяє вдвічі збільшити продуктивність зернозбиральних комбайнів", - відзначив заступник міністра.

У 2009 році сільгоспвиробники мають у своєму розпорядженні 57,4 тис. зернозбиральних комбайнів. З них 39 тис. належать сільськогосподарським підприємствам, 18 тис. - населенню, повідомив О.Шевченко.джерело : Укрінформ


 
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.