24 вересня 2021р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Новини

28.10.2009всі новини дня
Хто ж насправді гальмує проведення земельної реформи і розвиває корупцію у місті Дніпропетровську? або Чому наведення порядку у сфері земельних відносин регіону сьогодні викликає таке занепокоєння? - Держкомзем

28 липня начальник управління Держкомзему у місті Дніпропетровську Євгеній Бачев та колишній директор Дніпропетровської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» Станіслав Боєв скликають журналістів на прес-конференцію на досить гучну тему: «Розвиток корупції в системі Держкомзему».

Що спонукало організаторів до проведення цього заходу здогадатися неважко, якщо знати всю правду про їхню діяльність. А вона така:

Наприкінці червня цього року до Держкомзему надійшов лист від Генеральної прокуратури України, а слідом за ним - на початку липня – від Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України з проханням    розглянути звернення Дніпропетровської міської ради щодо ситуації, яка склалася в його структурному підрозділі – управлінні земельних ресурсівм. Дніпропетровськ та регіональної філії  Центру державного земельного кадастру.

Що ж так занепокоїло міську раду і змусило її звернутися до Генеральної прокуратури, Верховної Ради  та Прем’єр-міністра України? З’ясовується те, що «протягом тривалого часу робота зазначених установ фактично заблокована через діяльність керівництва Державного комітету України із земельних ресурсів та державного підприємства «Центр ДЗК», що негативно впливає на впровадження земельної реформи в місті», - ідеться у листах Дніпропетровської міської ради. «У крупному обласному центрі з понад мільйонним населенням гальмується проведення земельної реформи, підготовка матеріалів на земельні торги та інвентаризація земель, значно уповільнилось виготовлення реєстраційних карток на земельні ділянки та оформлення правовстановлюючих документів на землю, що викликає численні скарги та обурення громадян і суб’єктів господарювання…» Причина? Починаючи з квітня цього року під різними приводами  здійснюються  перевірки їх діяльності, які суттєвих порушень не виявляють, а лише  блокують роботу. Та й, мовляв,  хіба можуть бути виявлені якісь порушення, коли із початку  створення  управління і філії вони сумлінно та професійно здійснюють свої повноваження і досягли певних результатів у реформуванні земельних  відносин у місті та регіоні.

Держкомзем сьогодні аж ніяк не заперечує «досягнень» своїх регіональних структурних підрозділів, навпаки -  підтверджує їх разючими  фактами, виявленими в  ході перевірок і правомірно ставить запитання: на чию користь була спрямована ця діяльність?

Річ у тім, що згаданим вище листам передувало звернення Дніпропетровської транспортної прокуратури, яке надійшло до Держкомзему на початку квітня, про проведення  службового розслідування щодо дій начальника Управління Держкомзему у м. Дніпропетровську  Бачева Є.Ю. із організації роботи із ТОВ «Геоматика» та ТОВ «Квартал», в тому числі  при підготовці та оформленні документації із землеустрою.

Комісія Держкомзему наприкінці квітня провела службове розслідування і встановила, що дружина Бачева Є.Ю. – Міщенко Тетяна Євгенівна є співзасновником ТОВ «БІЗНЕС-ЕКСПЕРТ» та ТОВ «КВАРТАЛ», а його син  – Бачев Артем Євгенійович є співзасновником ТОВ «ГЕОМАТИКА» та ТОВ «Земля+» і  мають ліцензії на провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних та землеоціночних робіт

Саме ТОВ «Квартал», співзасновниками якого є дружина  Бачева Є.Ю. та безпосередньо Боєв С.А.,  у 2007 році отримало 2959 комплектів бланків державних актів на право власності на земельну ділянку та 6 комплектів бланків актів на право постійного користування землею, що в цілому становить майже 96 відсотків від загальної кількості виданих комплектів державних актів землевпорядним організаціям.

А у 2008 році отримано ще більше - 4450 комплектів бланків державних актів на право власності на земельну ділянку та 3 комплекти бланків актів на право постійного користування землею, що в цілому становить понад 98 відсотків від загальної кількості виданих комплектів державних актів землевпорядним організаціям.

При цьому слід зазначити, що Бачев Є.Ю. листом  від 10 березня 2009 року поінформував начальника Головного управління Держкомзему у Дніпропетровській області Зайця Є.І. про низьку якість робіт при підготовці землевпорядної документації такими землевпорядними організаціями:ТОВ «Землевпорядник», ПП «Науково-виробнича фірма Геосервіс», ТОВ «Фірма «Геосистема», ТОВ «Інфініт-Ленд», ТОВ «Земстройінвест», ПП «Діалог»,  КП «Земград»  та КП «КомЗем» і просив сприяти організації проведення перевірки ними додержання Ліцензійних умов. Дві останні із перелічених  організацій -  комунальні підприємства Дніпропетровської міської ради.

Серед цього переліку землевпорядних організацій, щодо яких Бачевим Є.Ю. ініціювалася перевірка дотримання ліцензійних умов,  не значилися  лиш ТОВ «БІЗНЕС-ЕКСПЕРТ», ТОВ «КВАРТАЛ», ТОВ «ГЕОМАТИКА» та ТОВ «Земля+», співзасновниками яких є його  близькі родичі.

Про матеріали службового розслідування було поінформовано Службу безпеки України, Міністерство внутрішніх справ України та Генеральну прокуратуру України.

А оскільки  в ході службового розслідування дій Бачева Є.Ю. встановлено ознаки інших порушень в діяльності Управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської регіональної філії ДП «Центр ДЗК», Держкомзем вирішив перевірити їхню діяльність за 2008 рік та І квартал  2009 року.

І вже наступною перевіркою встановлено, що в порушення статті 23 Закону України «Про оцінку земель» та Положення про управління Держкомзему у м. Дніпропетровську підготовка та видача витягів (довідок) із технічної документації про нормативну грошову оцінку за завищеними розцінками виконується Дніпропетровською регіональною філією ДП «Центр ДЗК», а не Управлінням Держкомзему у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області.

Всього за зазначений період спеціальний фонд державного бюджету недотримав доходів на загальну суму понад 100 тис. гривень.

Крім того, в результаті застосування Дніпропетровською регіональною філією ДП «Центр ДЗК» розцінок, які значно перевищують Розміри оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, затверджених спільним наказом Держкомзему України  і Міністерства фінансів України, громадянами та юридичними особами (заявниками) надмірно сплачено Дніпропетровській регіональній філії ДП «Центр ДЗК» понад 670 тис. гривень.

У ході перевірки роботи Дніпропетровської регіональної філії ДП «Центр ДЗК» серед інших порушень встановлено, що при оформленні реєстраційних карток окремим землевпорядним організаціям порушувалися вимоги наказу ДП «Центр ДЗК» щодо перевищення встановленого 20-ти денного терміну їх заповнення.

Однак, землевпорядним організаціям ТОВ «БІЗНЕС-ЕКСПЕРТ», ТОВ «КВАРТАЛ», ТОВ «ГЕОМАТИКА» та ТОВ «Земля+», співзасновниками яких був особисто колишній керівник Дніпропетровської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» Боєв С.А., його близькі родичі та близькі родичі Бачева Є.Ю., реєстраційні картки роздруковувалися та видавалися протягом одного-двох днів після прийняття та реєстрації обмінного файлу та технічної документації.

Є й інші факти. Скажімо, за інформацією Управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ від 2 липня цього року, станом на травень йому не виділялися бюджетні кошти, в тому числі з бюджету міста Дніпропетровська, на проведення будь-яких заходів із проведення земельної реформи, в тому числі на проведення державної інвентаризації земель. Від міської ради  до Управління Держкомзему  не надходили на опрацювання й матеріали щодо проведення земельних  торгів. То хто ж гальмує проведення  земельної реформи у місті Дніпропетровську?

Враховуючи те, що дії керівництва Управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської регіональної філії ДП «Центр ДЗК» містять ознаки злочинів, відповідальність за які передбачена статтями 356, 364 та 365 Кримінального кодексу України та Законом України «Про боротьбу з корупцією», Держкомземом направлено відповідні матеріали до Генеральної прокуратури України з метою прийняття відповідних процесуальних рішень та притягнення винних осіб до відповідальності.

Роботу Філії за період з 1 січня 2008 по 1 квітня 2009 року визнано незадовільною.

То хто ж насправді  гальмує проведення земельної реформи і розвиває корупцію у місті Дніпропетровську ? Чому наведення порядку у сфері земельних відносин регіону сьогодні  викликає таке занепокоєння навіть у місцевої влади?

Відповідь очевидна.
джерело : Держкомзем


 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1   2   3   4   5 
  6   7   8   9  10  11  12 
 13  14  15  16  17  18  19 
 20  21  22  23  24  25  26 
 27  28  29  30          
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.