22 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Ветеринарія

Препарати, що діють переважно на центральну нервову систему .:. змінити
Засоби, що стимулюють центральну нервову систему .:. змінити
Камфора .:. змінити

Назва (укр.): Камфора
Назва (лат.): Camphora
Синоніми:
Речовини, що входять до складу
Властивості
Білий кристалічний порошок або шматки характерного сильного запаху і пекучого смаку, важко розчинний у воді /1:40/, легко - в спирті /1:1/, ефірі, хлороформі, жирних і ефірних оліях. Несумісна з хлоралгідратом, фенолом, салолом, ментолом. Легко всмоктується шкірою та слизовими оболонками.
Дія
При підшкірному введенні діє спочатку подразнююче, рефлекторно, збуджуючи серцеву діяльність і дихання, а потім резорбтивно. Місцево камфора помірно подразнює нервові закінчення, що проявляється спочатку відчуттям холоду, потім пекучості, притупленням чутливості і гіперемією. Виражена також бактеріостатична дія, особливо по відношенню до кокових форм. На центральну нервову систему камфора діє збуджуюче - помірно на кору головного мозку, більш виразно на центри довгастого мозку. Дихання посилюється навіть у здорових тварин, але особливий ефект спостерігається на тлі пригнічення центру дихання наркотичними засобами та токсичними речовинами. При цьому тривалість стимулюючої дії набагато більша, ніж при застосуванні інших аналептиків (коразолу, кордіаміну тощо). На серцево-судинну систему камфора діє в залежності від її функціонального стану. Роботу здорового серця в терапевтичних дозах камфора не змінює, в більш високих - пригнічує, при виснаженні серцевого м'яза, при порушенні функції серця під впливом наркотичних речовин та багатьох токсичних сполук камфора підсилює систолічне скорочення, відновлює ритм, підвищує збудливість та провідність. В основі такої дії лежить рефлекторний, потім центральний нервовий, а також біохімічний механізми.
Показання до застосування
Спосіб застосування
Спосіб зберігання препарату
Зберігають в герметично закритому посуді.
Товарна форма препарату
Випускають порошок (Camphora trita), розчин камфори 20 % в олії для ін'єкцій (Solutio Camphorae oleosae 20 % pro injectionibus), олію камфорну для зовнішнього застосування (Oleum camphoratum ad usum externum), камфорний спирт (Spiritus camphoratus), мазь камфорну (Unguentum Camphorae).
Товарна форма препарату
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.