24 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Ветеринарія

Засоби, що діють на периферичну нервову систему .:. змінити
Засоби, що пригнічують аферентні (чутливі) нерви .:. змінити
Кокаїн .:. змінити

Назва (укр.): Кокаїн
Назва (лат.): Cocainum
Синоніми:
Речовини, що входять до складу
Властивості
Алкалоїд південноамериканського чагарнику Erythroxylon Coca, який росте також на Далекому сході. Білі голкоподібні кристали або порошок, добре розчинний у воді /1:0,5/, гіркого смаку. Розчини стійкі при кип'ятінні, але кип'ятіння в скляному посуді, що має лужні властивості, призводить до втрати активності. Легко проникає через поверхневі шари слизових оболонок, тому застосовують для термінальної анестезії. Втрата чутливості настає через 3-5 хвилин і продовжується до години.
Дія
При нанесенні розчину на кон'юнктиву викликає розширення зіниці ока, оскільки, блокуючи фермент моноаміноксидазу, діє адреноміметично. При парентеральному введенні швидко всмоктується в кров і сильно збуджує центральну нервову систему з послідуючим її пригніченням. Смерть настає в результаті зупинки дихання як наслідок паралічу центрів довгастого мозку. З метою подовження анестезуючої дії та сповільнення всмоктування застосовують кокаїн в комбінації з судиннозвужуючими засобами /адреналіном, ефедрином тощо/. У випадках отруєння функціональними антидотами є наркотичні засоби.
Показання до застосування
Застосовують в розчинах, виготовлених асептично, для термінальної анестезії. Застосовують кокаїну гідрохлорид в очній практиці 5-10% розчини з адреналіном, для поверхневої анестезії слизових оболонок роту, носа, прямої кишки при випадінні - 2-5% розчини. Для провідникової анестезії використовують обмежено 2-4% розчини.
Спосіб застосування
Спосіб зберігання препарату
Зберігають за Списком А.
Товарна форма препарату
Товарна форма препарату
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.