22 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Ветеринарія

Препарати, що діють переважно на центральну нервову систему .:. змінити
Засоби, що стимулюють центральну нервову систему .:. змінити
Кофеїн-бензоат натрію .:. змінити

Назва (укр.): Кофеїн-бензоат натрію
Назва (лат.): Coffeinum –natrii benzoas
Синоніми:
Речовини, що входять до складу
Властивості
Порошок білого кольору, легко розчинний у воді /1:2/. Кофеїн швидко всмоктується слизовими оболонками та при підшкірному введенні, але у високих концентраціях /10-20 %/ коагулює міоглобін скелетних м”язів, викликаючи некроз, що обумовлює неможливість внутрім”язового введення. Після всмоктування рівномірно розподіляється в тканинах, де піддається деметилюванню на протязі доби. Частина /до 10%/ в незміненому вигляді виділяється з сечею.
Дія
Завдяки близькості до природних продуктів обміну речовин кофеїн має велику ширину терапевтичної дії, відносно швидко піддається біотрансформації, не кумулюється в організмі і має багатосторонню дію, особливо на такі важливі функції як нервова діяльність, кровообіг, сечовиділення та скорочення м'язів. Кофеїн вибірково посилює процеси збудження в корі головного мозку. При цьому в малих дозах активізуються всі Функції організму - психічна діяльність, основний обмін від початку дії до кінця. В середніх та великих дозах дія проявляється двохфазно - на протязі 2-3 годин відбувається сильне збудження кори мозку, яке змінюється гальмуванням, що може продовжуватись до 2- 5 діб. В механізмі стимулюючої дії суттєва роль належить здатності кофеїну пригнічувати активніть ферменту фосфодиестерази, що призводить до накопичення циклічної АМФ - специфічного активатора фосфорилази, який є ключовим ферментом глікогенолізу. Таким чином, кофеїн стимулює глікогеноліз, що забезпечує тканини енергією АТФ в умовах гальмування трикарбонового окислювального циклу. В терапевтичних дозах кофеїн прискорює дихання, сповільнює пульс в результаті збудження центру блукаючого нерву та знижує тиск крові як наслідок розширення судин периферійних, легень, серця та нирок. На серце кофеїн діє посередньо, як наслідок стимуляції газообміну і видільної функції, та безпосередньо, збільшуючи абсолютну силу, підвищуючи збудливість та провідність імпульсів. Кофеїн підвищує працездатність і абсолютну силу скелетних м’язів, особливо при фізичній втомі. Крім того, кофеїн збуджує центри довгастого мозку /дихання і судиннорухового/, посилює рефлекторну збудливість спинного можу, збільшує діурез, поліпшує клітинний метаболізм, покращує працездатність міокарду, скелетних м’язів і рухову активність травного каналу.
Показання до застосування
Кофеїн широко застосовують при різних захворюваннях, що супроводжуються загальним пригніченням, послабленням дихання і серцевої діяльності, при передозуванні наркотиків і снотворних засобів, для зняття фізичної втоми і посилення працездатності, при хронічних захворюваннях серця та при родильному парезі у корів. Отруєння тварин може наступити від подвійної-потрійної доз.
Спосіб застосування
Спосіб зберігання препарату
Зберігають за Списком Б.
Товарна форма препарату
Випускають порошок, таблетки по 0,1 і 0,2 та ампули по 1,2,10 мл 10 % і 20 % розчину.
Товарна форма препарату
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.