23 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Ветеринарія

Препарати, що діють переважно на центральну нервову систему .:. змінити
Засоби, що пригнічують центральну нервову систему .:. змінити
Спирт етиловий .:. змінити

Назва (укр.): Спирт етиловий
Назва (лат.): Spiritus aethylicus
Синоніми:
Речовини, що входять до складу
Властивості
прозора, безбарвна, летка рідина характерного запаху та пекучого смаку. Легко горить. Змішується добре з водою та органічними рідинами. Міцність визначається в процентах /вагові відношення/ і градусах /об'ємні відношення/
Дія
місцева, на шкіру і слизові оболонки подразнююча - відчуття холоду змінюється пекучістю, гіперемією, потім послабленням чутливості нервових закінчень. Введений всередину спирт у концентрації до 10% стимулює, 20% і більше - пригнічує виділення шлункового соку. Підвищені концентрації спирту спричинюють сильне подразнення з виділенням великої кількості слизу і зменшенням перетравної дії шлункового соку. Спирт у концентрації 50% і більше зумовлює денатурацію білку тканин і мікробів у зв'язку з дегідратацією. Протимікробна дія найкраще виявлена у концентрації 50-70%. Бактерицидна дія спирту підвищується при взаємодії з фенолом, йодом, лізолом, милом, нашатирним спиртом. Швидко всмоктується слизовими оболонками. Резорбтивна дія така сама, як і дія наркотиків. Рівномірно розподіляється в тканинах, легко окислюється, малотоксичний. При окисленні вивільняється значна кількість енергії, але більша частина спирту виділяється в незміненому вигляді з сечею, через легені, з потом. Стадія збудження порівняно тривала. У зв'язку з вузькою шириною наркотичної дії використовувати для повного наркозу небезпечно – можлива зупинка дихання. Спирт найкраще переносить рогата худоба.
Показання до застосування
як наркотичний засіб для великої та дрібної рогатої худоби(коням застосовують в комбінації з іншими наркотиками); як тонізуючий і збуджуючий засіб при загальній слабкості, виснаженні, тривалих інфекційних захворюваннях, колапсі, втратах крові, тривалих родах, тяжких травмах; як болезаспокійливий, протибродильний, румінаторний засіб, що регулює моторну та секреторну функцію шлунку і кишок - при гострих шлунково-кишкових захворюваннях; як жарознижуючий засіб при септичних лихоманках; як протизапальний і болезаспокійливий, відволікаючий засіб при травмах, запаленнях шкіри, м'язів, сухожилок, суглобів; для дезінфекції рук, операційного поля, шкіри та інструментів; як розчинник для деяких лікарських речовин /йоду, вератрину тощо/, а також для виготовлення настойок і екстрактів; для наркозу внутрівенно 33% розчин; румінаторний засіб 40% розчин
Спосіб застосування
1/ як наркотичний засіб для великої та дрібної рогатої худоби; внутрівенно в концентрації до 33 %, всередину - 40 %. Коням застосовують в комбінації з іншими наркотиками; 2/ як тонізуючий і збуджуючий засіб при загальній слабкості, виснаженні, тривалих інфекційних захворюваннях, колапсі, втратах крові, тривалих родах, тяжких травмах всередину та внутрівенно; 3/ як болезаспокійливий, протибродильний, румінаторний засіб, що регулює моторну та секреторну функцію шлунку і кишок - при гострих шлунково-кишкових захворюваннях - всередину; 4/ як жарознижуючий засіб при септичних лихоманках - всередину; 5/ як протизапальний і болезаспокійливий, відволікаючий засіб при травмах, запаленнях шкіри, м'язів, сухожилок, суглобів - у формі компресів та лініментів; 6/ для дезінфекції рук, операційного поля, шкіри та інструментів у концентрації 60-70 %; 7/ як розчинник для деяких лікарських речовин /йоду, вератрину тощо/, а також для виготовлення настойок і екстрактів. Для наркозу внутрівенно 33% розчин - великій рогатій худобі 400-600 мл; дрібній рогатій худобі 100-150 мл; всередину як протибродильний, болезаспокійливий, румінаторний засіб 40% розчин - великій рогатій худобі і коням 150-200 мл, дрібній рогатій худобі 60-100 мл.
Спосіб зберігання препарату
Зберігають у щільно закритих склянках, у прохолодному місці.
Товарна форма препарату
Форма випуску: офіцинальними /фармакопейними/ є 90%, 70%, та 40% розчини.
Товарна форма препарату
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.