23 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Ветеринарія

Препарати, що діють переважно на центральну нервову систему .:. змінити
Засоби, що пригнічують центральну нервову систему .:. змінити
Хлороформ .:. змінити

Назва (укр.): Хлороформ
Назва (лат.): Chloroformium
Синоніми:
Речовини, що входять до складу
Властивості
Прозора, рухівлива, летка рідина специфічного запаху, малорозчинна у воді /І:200/, добре розчинна в оліях, легко зміщується з ефіром та спиртом. Не горить і не підтримує горіння. При тривалому зберіганні у вологому незахищеному від світла місці, на свіжому повітрі хлороформ частково розкладається з утворенням хлору, соляної кислоти, а поблизу вогню - фосгену.
Дія
Місцева, спочатку подразнююча, а потім знеболююча. При введенні всередину посилює секрецію шлункових залоз, а у собак, котів і свиней викликає блювоту. Після всмоктування у кров при вдиханні пару діє наркотично. Добре виражені всі стадії наркозу. Стадія збудження тривала. Ширина наркотичної дії хлороформу невелика - 40-55 мг у 100 мл крові. Це зумовлює потребу у ретельному нагляді за станом тварин під час наркозу.
Показання до застосування
Для наркозу свиням, собакам, рідше коням. Великій і дрібній рогатій худобі практично не застосовують у зв'язку з сильно вираженою стадією збудження і частими ускладненнями – зупинкою дихання, тимпанією передшлунків, аспіраційною бронхопневмонією. Місцево хлороформ застосовують зовнішньо у формі лініментів як подразнюючий, болезаспокійливий, протиревматичний засіб при хронічних захворюваннях суглобів, сухожилок і м'язів, Завдяки добре вираженій протимікробній дії хлороформ використовують для консервування зразків кормів, сечі, фекаліїв.
Спосіб застосування
Спосіб зберігання препарату
Зберігають у прохолодному місці за Списком В у герметично закритому посуді з темного скла.
Товарна форма препарату
Для наркозу випускають очищений хлороформ / Chloroformium pro narcosi / у коричневих склянках по 50 мл. При зберіганні вибірково перевіряють на чистоту кожні 6 місяців.
Товарна форма препарату
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.