27 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Ветеринарія

Засоби, що діють на периферичну нервову систему .:. змінити
Засоби, що діють на холінергічні нерви .:. змінити
Атропіну сульфат .:. змінити

Назва (укр.): Атропіну сульфат
Назва (лат.): Atropini sulfas
Синоніми:
Речовини, що входять до складу
Cіль алкалоїду, що міститься в беладонні /Atropa belladonna/, блекоті /Hyoscyamus niger/, дурманi /Datura stramonium/ і скополії /Scopolia carniolica/ родини пасльонових /Solanaceae/.
Властивості
Порошок білого кольору, легко розчинний у воді.
Дія
Блокує М-холінорецептори, які стають нечутливими до ацетилхоліну, тому послаблює або відключає парасимпатичну іннервацію. Клінічно зумовлює зміни, характерні для збудження симпатичної нервової системи - значно зменшує секрецію всіх залоз, розслаблює гладенькі м’язи внутрішніх органів, знімає їх спазми і прискорює серцебиття, сильно розширює зіницю ока, спричинює спазм акомодації, далекозорість, підвищує тиск всередині ока. Діє збуджуюче на центральну нервову систему - в терапевтичних дозах стимулює дихання, у більших -- стимулює кору головного мозку. Може викликати загальне збудження, судоми, параліч центру дихання. Використовують як антидот при отруєнні холіноміметиками і антихолінестеразними засобами, в тому числі фосфорорганічними та карбаматними пестицидами.
Показання до застосування
Як антидот – залежно від ступеню отруєння терапевтичну дозу треба підвищувати майже в 10 разів; як спазмолітичний і болезаспокійливий засіб при закупорці і спазмі стравоходу, спазмах кишок, механічній непрохідності кишок /обережно, оскільки може бути спазм сфінктерів/; для послаблення секреції залоз, особливо при гіперацидному гастриті і виразковій хворобі шлунку; перед застосуванням інгаляційних наркотиків; при дослідженні дна ока і проникаючих ранах ока.
Спосіб застосування
Спосіб зберігання препарату
Зберігають за Списком А.
Товарна форма препарату
Форма випуску: порошок, ампули по 1 мл 0,1% і 1% розчину.
Товарна форма препарату
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.