22 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Ветеринарія

Препарати що впливають на обмін речовин .:. змінити
Солі лужних металів .:. змінити
Натрію хлорид .:. змінити

Назва (укр.): Натрію хлорид
Назва (лат.): Natrii chloridum
Синоніми:
Речовини, що входять до складу
Властивості
Кристалічний порошок білого кольору, солоного смаку, добре розчиняється у воді (1:3). Гігроскопічний.
Дія
Іони натрію знаходяться переважно в позаклітинній рідині, приймаючи участь в регуляції осмотичного тиску. Водночас вони посилюють розслаблення серцевого м’яза, поліпшують внутрісерцеву провідність імпульсів, розширюють судини, беруть участь у проведенні нервових імпульсів. Місцево при нанесенні на рани гіпертонічних розчинів посилюють відтік лімфи, що сприяє очищенню рани, поліпшують обмін, прискорюють процеси грануляції, але при тривалому застосуванні діють негативно. При введенні всередину у підвищених концентраціях натрію хлорид стимулює секрецію травних залоз, перистальтику шлунку і кишок, підвищує апетит і поліпшує травлення. Ось чому він є необхідним компонентом раціону тварин та птиці Але у високих дозах може викликати отруєння, що нерідко зустрічається, особливо у свиней і птиці. Для лікування необхідно забезпечити тварин питною водою, промити шлунок, свиням зробити глибоку клізму, ввести внутрівенно 10 % розчин кальцію хлориду, а дрібним тваринам та птиці – внутрім’язово 5% розчин на 1% розчині желатини. Внутрівенне введення гіпертонічних розчинів підвищує тонус центральної нервової системи, підсилює діурез, прискорюючи виведення з організму продуктів обміну та токсинів, підвищує тонус м’язів матки, стимулює перистальтику кишечника, нормалізує обмін речовин.
Показання до застосування
Застосовують для поліпшення травлення, при гіпотоніі та атонії передшлунків у жуцних, при закупорці книжки, при гомтрому розширенні шлунку у коней, як діуретичний засіб, при внутрішніх кровотечах, для парофілактики затримання посліду у корів тощо. Ізотонічні розчини застосовують при зневоднені оргшанізму після крововтрат, при диспепсії телят, як розчиннник для багатьох лікарських засобів.
Спосіб застосування
Спосіб зберігання препарату
Зберігають у сухому місці.
Товарна форма препарату
Випускають порошок, таблетки по 0,9 і ампули по 10 мл 10% розчину.
Товарна форма препарату
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.