26 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Ветеринарія

Препарати що впливають на обмін речовин .:. змінити
Вітамінні препарати .:. змінити
Ціанокобаламін .:. змінити

Назва (укр.): Ціанокобаламін
Назва (лат.): Vitaminum B12
Синоніми:
Речовини, що входять до складу
Хімічна сполука, яка містить кобальт і ціанову групу.
Властивості
Кристалічний порошок темно-червоного кольору, гігроскопічний, добре розчиняється у воді. Вітамін В12 синтезується виключно мікроорганізмами, здебільшого бактеріями, актиноміцетами, синьо-зеленими водоростями. Рослини і тварини його не синтезують. Гіповітаміноз В12 трапляється частіше в організмі молодняку тварин, коли в них недостатньо функціонує мікрофлора травного каналу, дорослих тварин і птиці при недостатньому забезпеченні організму кобальтом, який необхідний для синтезу ціанокобаламіну.
Дія
Вітамін В12 має високу біологічну активність. Це ефективний протианемічний препарат і застосовують при постгеморагічних і залізодефіцитних анеміях, анеміях аліментарного характеру, анеміях, викликаних токсичними і лікарськими речовинами. При гіповітамінозі чи акобальтозі у великої рогатої худоби зменшується кількість гемоглобіну і еритроцитів, послаблюється апетит- тварини пригнічуються, перестають жувати, лисіють, у овець спостерігається схуднення, малокрів'я, відсутність апетиту, погіршується якість вовни; у курей - погано виводяться курчата, птиця відстає в розвитку, спостерігається висока смертність.
Показання до застосування
Свиням, хутровим звірам і птиці необхідно постійно додавати вітамін В12 до кормів.
Спосіб застосування
Для профілактики гіповітамінозу широко застосовують також кобальту хлорид (мг/кг маси); великій рогатій худобиі 5-15: телятам 1-5; вівцям і козам 1-2; свиням і поросятам 1-3; курам і курчатам 1. Крім цих засобів використовують інші препарати, які мають ціанокобаламін - муковіт В12, комполон, антианемін.
Спосіб зберігання препарату
Товарна форма препарату
Форма випуску: в ампулах.
Товарна форма препарату
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.