23 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Ветеринарія

Препарати, що діють переважно на центральну нервову систему .:. змінити
Засоби, що пригнічують центральну нервову систему .:. змінити
Ефір для наркозу. .:. змінити

Назва (укр.): Ефір для наркозу.
Назва (лат.): Aether pro narcosi
Синоніми:
Речовини, що входять до складу
C4H100
Властивості
Безбарвна прозора, легко займиста летка рідина. Температура кипіння 34—35—36°. Питома вага 0,714—0,715. Розчинний у воді (1:12); з органічними розчинниками змішується у всіх співвідношеннях. Під впливом світла розкладається з утворенням альдегідів і перекисів. Пари ефіру важчі за повітря. З повітрям, киснем і закисом азоту утворять у певних концентраціях вибухову суміш.
Дія
Місцево ефір подразнює нервові закінчення, викликаючи гіперемію з подальшою незначною аналгезією. Ефір проявляє виражений наркотичний вплив, він малотоксичний має порівняно велику широту наркотичної дії. При інгаляції ефіру відзначається його місцева подразнююча дія на слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, слизову рота, що призводить до значного посилення слиновиділення і секреції бронхіальних залоз. Ці ефекти найбільше виражені у жуйних тварин. Подразлива дія парів ефіру на слизову оболонку дихальних шляхів приводить до виникнення ряду рефлексів. Так, наприклад, основними рефлексами з дихальних шляхів є затримка дихання, уповільнення серцевого ритму (порушення центру блукаючих нервів), підвищення артеріального тиску (збудження судинорухового центру). Рефлекси з верхніх дихальних найбільше чітко проявляються в перші хвилини наркотизування. При подразненні нижніх дихальних шляхів виникає прискорення дихання і серцевого ритму. Одночасно з цим, виникає зниження напруження вуглекислоти в артеріальній крові, що може привести до зупинки дихання внаслідок акапніі. Резорбтивно на центральну нервову систему ефір діє в такій послідовності: головний мозок, підкіркова область, спинний мозок, довгастий мозок. Таким чином, стійкість життєво важливих центрів довгастого мозку до ефіру дає можливість отримати глибокий наркоз із зникненням рухових спинномозкових рефлексів. В міру поглиблення наркозу аж до термінального стану кора головного мозку виявляє велику стійкість до ефіру порівняно з підкірковими центрами. Це дозволило деяким авторам стверджувати, що гальмування рефлекторної діяльності кори головного мозку під час наркозу носить переважно вторинний характер. При передозуванні наркотику може виникнути зупинка дихання (параліч дихального центру), різке зниження кров’яного тиску. Вважають, що глибокий наркоз настає при концентрації ефіру в крові в межах 140 мг%; при концентрації біля 200 % наступає параліч дихального центру. Наркотична дія проявляється лише при вдиханні 5 – 8 % суміші парів ефіру, а повний наркоз настає через 20 -25 хв. При вдиханні 10 - 12% суміші. Загальна токсичність ефіру незначна. Наркоз добре переносять свині, собаки та коні. Велика рогата худоба та коти мають підвищену чутливість до ефіру. Пробудження від наркозу відбувається через 20 40 хв. Після припинення інгаляції ефіру, але до нормального стану тварина повертається лише через кілька годин. Приблизно половина загальної його кількості виводиться з організму в перші 30 - 60 хвилин після закінчення наркозу, але залишки його знаходяться в жирах та ліпідах кілька діб надаючи продуктам забою неприємного запаху ????? термін виведення.
Показання до застосування
Для інгаляційного наркозу метод 3-4 мл на 1 кг ваги тварини.Місцево у складі лініментів, як подразнюючий і помірно знеболюючий засіб. Підшкірно для рефлекторного збудження дихання, активізації серцевої діяльності, та підвищення тиску крові в чистому вигляді або в суміші з оліями.
Спосіб застосування
Для інгаляційного наркозу метод 3-4 мл на 1 кг ваги тварини. Місцево у складі лініментів, як подразнюючий і помірно знеболюючий засіб. Підшкірно для рефлекторного збудження дихання, активізації серцевої діяльності, та підвищення тиску крові в чистому вигляді або в суміші з оліями в дозах: коням і великій рогатій худобі – 10 - 25 мл, свиням – 3 - 5 мл, собакам – 0,5 мл. Всередину для регуляції секреторної і моторної функції у вигляді ефірного спирту у співвідношенні ефіру до спирту – 1 : 2 в дозах: коням – 25 - 50, собакам – 1-5 мл.
Спосіб зберігання препарату
Зберігають з обережністю (список Б) у захищеному від світла, прохолодному місці.
Товарна форма препарату
У вигляді ефіру медичного (Aether medicinalis) для зовнішнього і внутрішнього застосування та ефіру для наркозу (Aether pro narcosi). Ефір для наркозу випускають у герметично закритих склянках з темного скла місткістю 100 і 150 м.
Товарна форма препарату
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.