22 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Ветеринарія

Засоби, що діють на системи та органи .:. змінити
Препарати, що впливають на серцево-судинну систему .:. змінити
Но-шпа .:. змінити

Назва (укр.): Но-шпа
Назва (лат.): no-spa
Синоніми:
Речовини, що входять до складу
1-(3,4-Диэтоксибензилиден)-6,7-диэтокси-1,2,3,4-тетрагидроизохинолина гідрохлорид.
Властивості
Блискучі кристали або порошок яскраво-жовтого кольору. Без запаху, негігроскопічний. Слабко розчиняється у воді, добре – у хлороформі, метиловому й етиловому спирті. Сполука стійка до дії світла, високої температури і вологи.
Дія
Дротаверин – похідне ізохіноліну є спазмолітичним засобом міотропної дії. Добре всмоктується при пероральному і парентеральном введенні, має виражений ефект і не проявляє побічної дії. В невеликих дозах усуває , або попереджає розвиток спазму гладенької мускулатури різних органів, незважаючи на їхню функцію та інервацію. Спазмолітична дія препарату більш виражена і менш токсична, ніж у папаверину. Переваги препарату виявляються головним чином при захворюваннях жевчовивідних шляхів, сечостатевої системи, а також шлунково-кишкового тракту. Зв'язуючись з поверхнею клітин гладеньких м’язів тканин, препарат змінює потенціал і проникність клітинних мембран. Механізм дії препарату зв'язаний із пригніченням активності ферменту фосфодиестеразы, що приводить до підвищення рівня ЦАМФ, що сприяє зв'язуванню іонів кальцію в середині м'язової клітини. При введенні в середину дротаверин на 90% всмоктується протягом 60 хвилин приблизно з голодної і клубової кишки. В міру збільшення дози всмоктування препарату лінійно змінюється. Період біологічного напіввиведення складає 16-22ч. Печінка метаболізує і виділяє препарат з жовчю, а з організму препарат виділяється з калом. Приблизно 30% метаболітів препарату виділяється через нирки з сечею і приблизно 50% – з жовчю. Протягом 72 годин препарат практично цілком виводиться з організму. Дротаверин, завдяки низькій молекулярній масі проникає через плаценту, але не токсичний для плоду. Препарат не впливає на перейми, не викликає атонії.
Показання до застосування
Дротаверин застосовують, в першу чергу, для усунення болю і функціональних розладів, викликаних спазмом гладенької мускулатури, печінкових кольках, нефролітіазі, пієліті, циститі, а також для зняття спазмів гладенької мускулатури при інструментальних дослідженнях і т.д. При спастичних станах шлунково-кишкового тракту (метеоризм, кольки, спастична атонія, спазм сфінктерів шлунка і т.д.) Також препарат застосовують при сильних родових переймах і спазмі шийки матки.
Спосіб застосування
Внутрішньовенні ін'єкції варто робити повільно. При лікуванні виразкових процесів шлунково-кишкового тракту доцільно призначати в комбінації з атропіном,або атропіноподібними препаратами.
Спосіб зберігання препарату
Товарна форма препарату
таблетки і водно-спиртовий розчин для ін'єкцій в ампулах по 2 мл; одна таблетка, або одна ампула містить 40мг дротаверину гідрохлориду
Товарна форма препарату
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.