23 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Ветеринарія

Препарати, що діють переважно на центральну нервову систему .:. змінити
Засоби, що пригнічують центральну нервову систему .:. змінити
Фторотан .:. змінити

Назва (укр.): Фторотан
Назва (лат.): Phthorothanum
Синоніми:
Речовини, що входять до складу
1,1,1-Трифтор-2-хлор-2-брометан
Властивості
Прозора безбарвна важка летка, але не займиста рідина без різкого запаху. Питома вага 1,869—1,874. Температура кипіння 49—51. Фторотан малорозчинний у воді (0,345%), добре змішується з ефіром, хлороформом, трихлоретиленом, леткими та нелеткими оліями, безводним спиртом. Пари фторотану в суміші з киснем і закисом азоту в співвідношеннях, застосовуваних для наркозу, не є вибухонебезпечні і не займисті.
Дія
По силі дії на центральну нервову систему займає проміжне положення між хлороформом і ефіром і є одним з найбільш широковживаних засобів для інгаляційного наркозу. У механізмі центральної дії фторотану істотним являється його блокуючий вплив на кору великих півкуль. Добре дифундує через легені, що дозволяє швидко створити в крові наркотичну концентрацію. На відміну від ефіру фторотан швидко викликає наркоз, що настає без вираженого збудження. Вихід з наркозу також швидкий і без побічних ефектів. З організму виводиться в незміненому вигляді з видихуваним повітрям. Інгаляція фторотану у великих концентраціях може викликати зупинку дихання з наступною зупинкою серця. У період хірургічного наркозу відзначається зниження артеріального тиску і сповільнення ритму серцевих скорочень. Усі ці ефекти обумовлені пригнічуючим впливом фторотану на симпатичні ганглії, розширенням периферичних судин і підвищенням тонусу блукаючого нерва. Фторотан підвищує чутливість серцевого м’яза до адреналіну і норадреналіну, що в період наркозу може викликати фібриляцію шлуночків. У зв'язку з тим, що фторотан є галоїдним вуглеводнем, є підстава думати, що він токсично діє на печінку. Ця дія посилюється при підвищенні концентрації вуглекислоти в крові тому під час наркозу необхідно забезпечити насичення крові киснем і запобігти нагромадження вуглекислоти.
Показання до застосування
Фторотан використовують у якості інгаляційного наркотичного засобу при всіляких хірургічних операціях.
Спосіб застосування
Для одержання наркозу його застосовують у концентрації 3-5 об. % у вдихуваній суміші. З настанням наркозу концентрацію препарату у вдихуваному повітрі зменшують у 2 рази. Фторотановий наркоз здійснюється через звичайну наркозну маску за допомогою спеціальних апаратів з закритою системою циркуляції. З метою попередження брадикардії й аритмії бажано перед інгаляцією фторотану увести тварині атропін; для посилення релаксації поперечносмугастих м’язів призначають релаксанти деполяризуючого типу дії (дитилін). Його можна застосовувати в суміші з киснем або закисом азоту, а також у суміші з ефіром. Фторотановий наркоз добре переносять свині, вівці, кози. З цією метою препарат використовують інгаляційно в дозі не більше 2 -2,5 мл на 1 кг ваги, що забезпечує тривалість наркозу до 45—55 хвилин. Для коней і великої рогатої худоби фторотан застосовують для підтримки тіопенталового наркозу.
Спосіб зберігання препарату
Зберігають за списком Б сухому, прохолодному, захищеному від світла місці. Через кожні шість місяців препарат перевіряють на придатність.
Товарна форма препарату
Прозора безбарвна важка летка, але не займиста рідина без різкого запаху. у флаконах з темного скла по 50 і 250 мл.
Товарна форма препарату
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.